Chromanin

Chromanin to zbiór tajemniczych, a zarazem magicznych ksiąg. Każda z nich opisuje urywek histrii maga, który przedstawia nam niezwykłość, a przy tym potęgę tej księgi. Same pisma nie mają żadnej wartości, lecz poszukiwanie ich i uzbieranie wszystkich przyniesie nam dużą satysfakcję, oraz niezapomnianą przygodę.

Chromanin I

Pierwszy Chromanin możemy odnaleźć w „Wieży Mgieł”. Jest to stara wieża położona na północno-wschodnim krańcu kolonii. Gdy razem z najemnikiem imieniem Gorn zdobywaliśmy Kamień Ogniskujący, na prawo widzimy ruinę wieży. Udajemy się do niej i po zejściu pod ziemię napotykamy kilka szkieletów. Po walce z natrętnymi siłami zła, napotykamy stwórcę naszych byłych przeciwników. Jest to szkielet-mag. Po potyczce znajdujemy przy nim pierwszą księgę Chromaninu.

„Ten, który zechce wyrzec się ścieżki występku i błędu i zechce podążać drogą prawa i porządku, pozna prawdziwe źródło mojej potęgi. Dane mu będzie użyć jej, by skruszyć ogniwa tego świata i posiąść najważniejszą z nagród – Chromanin.”
„Mędrzec stara się zobaczyć sprawę w jej całości, nim zdecyduje się podjąć trudy wyzwania.”

Chromanin II

Druga księga znajduje się w starej cytadeli orków, gdzie po raz pierwszy spotkaliśmy Ur-Shaka, który udzielił nam informacji na temat artefaktu orków Ulu-Mulu. Gdy dotrzemy na miejsce, wchodzimy do zrujnowanej wieży i wspinamy się po pułkach skalnych na sam szczyt. Tam zaś czeka na nas drugi tom Chromaninu.

„Wizje Chromaninu, tajemne głosy z zamierzchłej przeszłości, rozjaśniły mój umysł. Nie porzucę ich za żadne skarby tego świata. Mój los będzie odtąd związany z nami”
„To, co kiedyś rozdzielono, zostanie znów połączone po bolesnej chwili rozłąki.”

Chromanin III

Trzeci tom możemy odnaleźć na wysepce nad rzeką płynącą koło północnej bramy Starego Obozu (naprzeciwko kłody która łączy wyspę z lądem). Wysepka ta położona jest blisko plaży, na której znajduje się ścieżka prowadząca do dawnego klasztoru mnichów. Księgę pilnować będą topielce i parę krwiopijców. podłogi drewniane warszawa

„O starożytni Bogowie! Jak to możliwe, że niegodny śmiertelnik, jakim bez wątpienia jestem otrzymał tak cenne dziedzictwo waszej potęgi! Obym tylko nie zabłądził słowem lub uczynkiem i nie stracił mego skarbu!”
„Mądry rybak próbuje czasem szczęścia po drugiej stronie jeziora.”

Chromanin IV

Czwartą część Chromaninu znajdziemy na brzegu, znajdującym się po drugiej strony jeziora koło drogi prowadzącej do Nowego Obozu. Aby się tam dostać. Ustawiamy się tyłem do bram wejściowych obozu i widzimy w oddali starą chatkę, która leży nad wodą. Wskakujemy do jeziora i płyniemy na drugi brzeg. Tam leży czwarta księga. Tom ten również jest pod strażą topielców.

„Nie śmiem nawet marzyć o znalezieniu się pobliżu potężnego Chromanina. Dni płaczu odeszły w niepamięć. Tak niewiele dzieli mnie od osiągnięcia absolutnej perfekcji”
„Zapomniano już czyny tych, co niegdyś weszli na pokład.”

Chromanin V

Piątej księgi strzegą Ogniste Jaszczury. Owe piśmidło znajdziemy na plaży niedaleko Wieży Mgieł.

„Ale nie będę sam kroczył po tej ścieżce. Zaszczyt przypadł mi, ale muszę podzielić się mą potęgą z tymi, którzy okażą się godni, by podążyć w moje ślady. Mam tylko nadzieję, że mnie odnajdą.”
„Znajdziesz mnie tam, gdzie wszystko się zaczęło.”

Chromanin VI

Szósty tom jest z posiadaniu martwego mężczyzny. Natkniemy się na niego w podziemiach Wieży Mgieł. Księga nie ma treści.