Gothic II: Noc Kruka – Budowniczy

Budowniczy byli wysoko rozwiniętą cywilizacją zamieszkującą Jarkendar. Posiadali ogromną wiedzę w wielu dziedzinach. Najdziwniejsze jest to, iż znali sztukę teleportacji, co niesłychanie zaciekawiło Magów Wody. Potrafili wznosić ogromne budowle, niczym egipskie piramidy. Ich społeczność dzieliła się na 5 kast :

Wojownicy – Kiedyś ochraniali ziemie Jarkendaru przed wrogimi potworami, lecz później stali się sprawcami zła które przybyło na te ziemie.

Kapłani – Pełnili rolę magów w tamtejszym świecie – leczyli ciężkie rany a także posiadali największą władzę sądowniczą.

Strażnicy Umarłych – Strzegli dusz zmarłych i czasami nawiązywali z nimi kontakt. Rozmawiając z Quarhodronem podasz się właśnie za ich członka.

Uczeni – Mądrzy przywódcy Jarkendaru, posiadali największą władzę w tym świecie i decydujący głos w radzie pięciu.

Uzdrowiciele – Zajmowali się leczeniem chorych i leczyli lekkie rany.

Wyznawali jednego boga Adanosa, lecz pewnego razu syn Quarhodrona, Rademes należący do kasty wojowników znalazł prastary artefakt Beliara i przemienił piękny Jarkendar w stolicę zła. Adanos nie mógł przyglądać się temu bezczeszczeniu tej pięknej krainy, więc zesłał potężną falę która zmyła ludzi z powierzchni ziemi. Pozostałością po tamtejszych wydarzeniach jest wielkie bagno na wschodzie i stare ruiny pozostałe po domach władców Jarkendaru.