Kamienie Ogniskujące

Kamień ogniskujący z kamiennej fortecy (najniżej wysunięte ramię gwiazdy)

Jeżeli dotrzemy do takiego skrzyżowania, z którego widać kamienną fortecę musimy udać się w prawo, a następnie skręcić w lewo. Powinniśmy trafić do jaskini, w której na ścianie widać drzwi. Za drzwiami znajduje się skrzynia, z której należy zabrać młot orków. Teraz należy powrócić przed kamienną fortecę.

Na moście napotkamy kamiennego golem, którego można pokonać młotem. Po przejściu przez most spotkamy Lestera. Dowiemy się, że poszukuje pewnego dokumentu, a my zaproponujemy mu wspólne poszukiwania. Po rozmowie należy udać się na szczyt. Kamień ogniskujący leży na wzniesieniu, do którego nie dosięgamy. Trzeba wejść do środka i udać się do pomieszczenia, które znajduje się na lewo od wejścia. Tam ze skrzyni zabieramy klucz.

Teraz musimy udać się do pomieszczenia z drabiną i za Lesteram wejść na górę. Należy udać się na balkon, na którym stoi skrzynia. W skrzyni tej znajdziemy akt własności. Dokument należy oddać Laresowi. W zamian otrzymamy zwój telekinezy, za pomocą, którego możemy zdjąć kamień ogniskujący. Do kamienia można się jeszcze dostać wskakując na wzniesienie. Posiadając kamień należy porozmawiać z Laresem.

Kamień ogniskujący ze starego klasztoru (prawe, górne ramię gwiazdy)

Przed klasztorem napotkamy najemnika Gorna. Dowiemy się, że najemnik przybył tu w celu poszukiwania skarbów. Proponujemy mu wspólne poszukiwania. Następnie musimy podążać za Gornem. Dotrzemy do składowiska. Ze skrzyni zabieramy klucz i zwoje przemiany w chrząszcza. Teraz musimy prowadzić do klasztoru.

Po dotarciu do bramy używamy zwoju przemiany w chrząszcza, przechodzimy szczeliną w murze, powracamy do ludzkiej postaci (klawisz Enter) i za pomocą kołowrotu otwieramy bramę. Koleinie musimy dotrzeć do jaskini na lewo. Na jej końcu znajdują się drzwi, za którymi w skrzyni leży kamień ogniskujący. Po zdobyciu kamienia należy udać się w kierunku bramy. Po drodze spotkamy młodego trolla, którego musimy pokonać. Po ubiciu bestii rozstajemy się z Gornem.

Kamień ogniskujący z kanionu trolli (najwyżej wysunięte ramie gwiazdy)

Przed kanionem spotkamy Diega. Dowiemy się, że pojawił się tu, aby wspomóc nas w poszukiwaniach. Po rozmowie udajemy się za nim. Po następnej rozmowie podnosimy zwój leżący na ziemi i za jego pomocą zmniejszamy trolla. Po pokonaniu potwora udajemy się w stronę kołowrotu i próbujemy go użyć. Kołowrót jest niestety zepsuty, ale Diego go naprawi. Teraz należy użyć kołowrotu ponownie. Udajemy się do jaskini po artefakt. Po zdobyciu kamienia należy porozmawiać z Diego.

Kamień ogniskujący z kamiennego kręgu (ramię gwiazdy najbardziej wysunięte na lewo)

Po drodze napotkamy Milena. Dowiemy się, że przybył tu w celu odnalezienia talizmanu. Proponujemy mu współprace. Otrzymamy zwój, który należy użyć przeciwko strażnikowi krypty. Udajemy się za Miltenem. Koleinie schodzimy do krypty. Po pokonaniu nadzorcy zabieramy klucz i talizman. Milen odbierze od nas talizman i nas opuści. W jednaj ze skrzyń leży kamień ogniskujący.