Gothic II: Noc Kruka – Kruk

W grze Noc Kruka główny wątek kręci się wokół historii starożytnej cywilizacji i artefaktu zła. Gdy zaczynamy naszą przygodę, dowiadujemy się, że z miasta Khorinis nagle zaczynają znikać ludzie bez śladu. W póĄniejszej fazie gry, wszystkie poszlaki wskazują, że to grupa zwana bandytami uprowadza ich po to, by pracowali w kopalni złota dla niejakiego Kruka. Krąg Wody wysyła nas, by powstrzymać przywódcę bandytów i odebrać artefakt zła zwany „Szpon Beliara”.

Jak pamiętamy, Kruka spotkaliśmy już w pierwszej części Gothic. Był on magnatem w Starym Obozie. Był osobą władczą, dla którego władza była wszystkim. Zawsze mówił o sobie jak o bohaterze. Był bardzo zarozumiały. Zawsze wspominał, że jest prawą ręką Gomeza. że to właśnie on jest prawą ręką Gomeza. Kiedy zostaliśmy Cieniem w Starym Obozie, wydawał nam trudne aczkolwiek najdłuższe zadania.

W Noc Kruka, nasz magnat zmienił się nie do poznania. Prawdopodobnie, gdy bariera upadła, Kruk razem z ludĄmi z obozu nie chcieli wracać do Khorinis i poprosili o pomoc Piratów. Ci zaś zgodzili się na transport do zupełnie nowej części wyspy. Gdy tylko dotarli na miejsce, przywódca bandytów odkrył pradawną świątynie Adanosa i dowiedział się o artefakcie zła. Zawsze marzył o zdobyciu władzy nad światem. Gdy dostał tego, czego pragnął ciemne moce opanowały jego umysł. Beliar widocznie chciał zbezcześcić świątynie Adanosa i wiedział iż Kruk będzie doskonały do zrealizowania tego oto celu.

Magowie Wody jednak rozpracowali plan Magnata. Wiedzieli, że tajemnicze trzęsienia ziemi spowodowane są zaklęciami, które Kruk rzuca, by otworzyć drzwi świątyni. To właśnie oni wybrali Bezimiennego, by zbadał tą całą sprawę i zatrzymał wroga przed zniszczenia świata. Kruk nie cofnął się przed niczym. Po wielu próbach, nie mogąc wejść do świątyni, wdarł się do starożytnego grobowca i wezwał na pomoc pradawnego ducha Khardimona. Khardimon na nieszczęście wyjawił sekret wejścia do świątyni Adanosa. Teraz los ludzkości zależał od Bezimiennego…..

Kruk jest bardzo trudnym przeciwnikiem. Posiada zbroje pradawnych wojowników, która jest bardzo odporna na ciosy. W jego rękach spoczywa potężna broń, więc w walce z wrogiem zalecam taktyke defensywną. Byłego magnata z łatwością możemy się pozbyć za pomocą czarów.