Zapowiedź

Egmont Interactive wraz z wydawcą Piranha Bytes, wypuszczają grę p.t. „Gothic” prawdopodobnie latem 2000 roku.

Gothic, to nic innego jak połączenie RPG wraz z przygodówką 3D rozgrywaną w czasie rzeczywistym. Bohater będzie miał za zadanie przeżyć na odległym lądzie w świecie, który może przypominać na pierwszy rzut oka więzienie („Kolonia karna”?). Rozwój akcji będzie zależał również od tego jaką postać wybierzemy do rozgrywki. Będziemy mogli wybrać jedną postać spośród czterech.

Przed wybranym bohaterem będzie czekało mnóstwo zadań do wypełnienia (bitwy, walka o przeżycie) a to wszystko po to, aby rozwinąć swoje umiejętności oraz wznieść się na szczyt hierarchii rodu jakiego jesteśmy członkiem. W miarę, jak odniesiemy sukcesy, zakończymy sukcesem bitwy, będziemy posiadali wyższą reputację w porównaniu do momentu gdy wkroczyliśmy na tą wojenną ścieżkę. Dzięki wysokiej reputacji, przedstawiciele naszego klanu oraz innych będą nam zlecać coraz to trudniejsze i bardziej popłatne zadania. Pamiętajcie, musicie zdobyć stanowisko najsilniejszego z koloni karnej.

Najciekawsze wydaje się być system zachowawczy współmieszkańców terytorium. Jeżeli zamordujemy grupę ludzi, ich sprzymierzeńcy bądź członkowie będą dążyli do krwawej zemsty. Podobnie jest ze zwierzętami, jeżeli zaprzyjaźnimy się jednym z nich, cała ich populacja będzie nam przyjazna i odwrotnie, gdy zabijemy napotkane stworzenie to lepiej uważajmy na swoje plecy.
Dodatkowo, środowisko pośród którego się poruszamy zmienia się z upływem czasu, co powoduje iż nigdy nie będziemy znajdować się w tym samym miejscu dwa razy.
Ciekawe jak? – zobaczymy.

Całość przedstawia się dosyć interesująco, co z tego będzie w rzeczywistości, dowiemy się już po wydaniu tej gry na naszym rynku.