Porady

Poniżej przedstawiłem kilka przydatnych dla początkującego gracza porad, które na pewno ułatwią ci w prowadzonej przez ciebie rozgrywce.

» Zawsze zbieraj rośliny, oraz każdą napotkaną broń (nawet jeśli jest tandetna, zawsze można ją sprzedać:)

» Na początku gry oszczędzaj rude szczególnie na pancerz, który odgrywa znaczącą rolę podczas walki.

» Często zapisuj stan gry, szczególnie przed walką!!

» Jeśli będziesz miał problem ze stadem małych, lecz groźnych besti typu gobliny, lub wilki wykorzystaj rzekę, ponieważ niskie potwory nigdy do niej nie wkroczą, a nawet jeśli to będą pływać na jej powierzchni (w miejscu gdzie tobie woda dosięga do pasa:)

» Wykorzystój czary przemiany w bestie, dzięki temu będziesz mógł przejść niepostrzeżenie przez tereny chronione przez hordy potworów.

» Naucz się umiejętności otwierania zamków, dzięki niej będziesz mógł szybko się wzbogacić, lub czasami znaleźć bardzo cenne artefakty.

» Nigdy nie zabijaj kupców. Z każdym rozdziałem mają nowe a zarazem coraz lepsze przedmioty oraz dostawę bryłek rudy.

» W Pierwszym rozdziale wykonaj wszystkie misje dotyczące przyłączenia się do poszczególnych obozów, gdyż dzięki temu zdobędziesz dużo doświadczenia, i awansujesz na wyższy poziom.

» Kiedy znajdziesz jakiś elkisir podnoszący, któryś z atrybutów na stałe, poczekaj z wypiciem go, aż nikt nie będzie mógł zwiększyć danego atrybutu.

» Kupuj dużo wytrychów, gdyż w Gothicu jest wiele skrzyń, którem można otworzyć, a w nich wiele ciekawch i wartościowych przedmiotów.

» Rozmawawiaj często z osobami które posiadają imię, gdyż niektórzy z nich mogą cię czegoś nauczyć, bądź zlecić jakieś zadanie.

» Jeśli wybrałeś drogę Maga nie inwestuj w punkty siły, tylko w manę i zręczność.

» Jeśli wybrałeś drogę Wojownika nie inwestuj w punkty many, tylko w siłę i zręczność.

» Po pokonaniu człowieka , pamiętaj aby okraść go ze wszystkiego co ma, a zwłaszcza z broni i cennych przedmiotów.

» Jeśli chcesz zabić człowieka i dostać za to 2x doświadczenia, ogłusz go z broni białej, a gdy wstanie dobij go łukiemkuszą.

» Nie podchodź za blisko do bariery, gdyż skończy się to utratą części życia, lub nawet śmiercią.

» Postaraj się jak najszybciej zdobyć podstawowe umiejętności łowieckie, które pozwolą ci znacznie się wzbogacić.

» Naucz się akrobatyki u Najemnika Bustera. Dzięki niej będziesz wyżej skakał oraz robił uniki podczas walki, to w dużum stopniu ułatwi Ci grę na początku.