Gothic II – Gildia złodziei

Gildia Złodziei w Khorinis znajduje się w kanałach pod miastem. Aby się do nich dostać trzeba odebrać klucz do kanałów od Attyli, można go otrzymać lub odebrać siłą. To czy go dostaniemy czy odbierzemy siłą zależy od naszych kroków, a mianowicie od naszego postępowania względem członków Gildii poza kanałami.

Członkowie gildii złodziei poza kanałami to: Rengaru, Nagur i Halvor. Rengaru ukradł pieniądze kupcowi Jorze, możemy wsadzić za kratki Rengara lub puścić wolno. Nagur wysyła nas byśmy zastąpili zabitego przez niego posłańca kupca Baltrama i przechwycili przeznaczona dla niego (Baltrama) przesyłkę i dostarczyli ją do Nagura. Możemy wydać Nagura strażnikom lub przechwycić przesyłkę i dostrczyć Nagurowi. Halvor jest paserem i rozprowadza zrabowane towary w mieście. Dowiadujemy się o tym z notatki zabranej bandytom za farmą Akila (zadanie dla kupca Hakowa). Z Hakonem możemy dojść do porozumienia, dzięki czemu będziemy mogli nabyć ryby z niespodzianką lub wydać go straży.

Za każdego zamkniętego członka gildii dostaniemy od Lorda Andre 100 doświadczenia i 100 sztuk złota. Jeżeli wybierzemy opcję by zamknąć wszystkich członków gildii będziemy musieli zabić Attylę, jeżeli wszystkich puścimy wolno to Attyla przekaże nam klucz do kanałów i wyśle nas do Cassi szefowej gildii.

Teraz mamy dwie możliwości, niezależnie czy dostaniemy klucz czy sobie go weźmiemy sami, przyłączyć się do gildii złodzieji lub zabić jej członków.

Zacznę od tej drugiej możliwości, jest to opcja, która jest niezbędna do wykonania zadania dla Lorda Andre. Po prostu zabijamy wszystkich członków gildii w kanałach, po czym meldujemy Lordowi Andre o odnalezieniu i zlikwidowaniu gildii złodzieji. Za zlikwidowanie gildii otrzymamy 500 doświadczenia i 300 sztuk złota.

Jeżeli chodzi o pierwsze rozwiązanie, czyli przyłączenie się do gildii to mamy z tego niezłe korzyści. Przede wszystkim możliwość nauczenia się bardzo fajnych i przydatnych umiejętności, a mianowicie: skradanie się, kradzież kieszonkowa, otwieranie zamków oraz ulepszenie zręczności (jeżeli Attyla wręczył nam klucz możemy nauczyć się tego za darmo). Oprócz możliwości szkolenia dostaniemy tu również cztery zadania, na których możemy, co nieco zarobić. Na dodatek poznamy charakterystyczny znak gildii, dzięki któremu rozpoznamy innych członków gildii, co pozwoli nam na zakup dodatkowych towarów, sprzedaż niektórych towarów po lepszych cenach czy dodatkowe informacje.

Jeżeli zdecydujemy się na dołączenie do gildii, to będziemy musieli wykonać pierwsze zlecenie dla Cassi. Mianowicie mamy zdobyć pierścień alchemika Constantino, mistrza z dolnego miasta. Pierścień ten znajduje się w skrzyni w jego mieszkanku. Idziemy więc w nocy do mieszkania, zaczynamy się skradać, podchodzimy do kufra i otwieramy go wytrychami, poczym zabieramy pierścień i wracamy do Cassi. Od teraz jesteśmy oficjalnie przyjęci do gildii i możemy korzystać ze wszystkich przywilejów nam przysługujących.

» Zadania dla gildi złodzieji

» Członkowie gildi złodzieji