Gothic II – Postacie

Xardas – Nekromanta i mentor naszego bohatera, któremu uratował teraz życie. Był on kiedyś członkiem najwyższej rady Magów Ognia. Porzucił jednak klasztor, aby oddać się studiowaniu mrocznej magii Beliara.

Lester – Podobnie jak nasz bohater, był on kiedyś skazańcem w górniczej kolonii. Aktualnie nie oddaje się już jednak modlitwom do Śniącego, niekiedy pomaga naszemu bohaterowi.

Diego – Kolejny były skazaniec z koloni karnej. Diego to zręczny złodziej, a także wprawny łucznik. Ten scfany lis kieruje się zwykle chęcią zysku, wciąż jednak przyjaźni się z Bezimiennym i jest mu lojalny.

Milten – Milten jest członkiem zakonu Magów Ognia. Jego znajomość z naszym bohaterem sięga czasów kolonii więziennej, kiedy to działali ramię w ramię, próbując powstrzymać Śniącego.

Lee – Utalentowany przywódca najemników oraz dobry przyjaciel naszego bohatera już od czasów pobytu w kolonii. Aktualnie kombinuje jak wydostać się z wyspy i zemścić na królu.

Gorn – W górniczej kolonii był on członkiem grupy najemników dowodzonej przez Lee, któremu pozostał wierny także po upadku bariery. Poza tym naprawdę twardy z niego wojownik.

Lares – Zręczny szef szkodników działających niegdyś wewnątrz bariery, po jej upadku uciekł razem z Lee. Jego obecne zadanie polega na obserwowaniu działań i wydarzeń w mieście.

Lord Hagen – Przywódca oddziału królewskich Paladynów, którzy przypłynęli do Khorinis w celu wydobycia magicznej rudy i przetransportowaniu jej na kontynent. Rezyduje w ratuszu, w górnym mieście.

Vatras – Ten sędziwy, a zarazem jedyny Mag Wody w grze dysponuje ogromną wiedzą na temat wszystkich trzech bóstw. Przebywa na placu świątynnym w Khorinis i naucza miejscową ludność.

Pyrokar – Główny członek najwyższej rady Magów Ognia. Znany jest ze swojej pychy oraz przesadnej niechęci do Xardasa. Można go spotkać tylko i wyłącznie w klasztorze.