Gothic II Noc Kruka – Pomoc techniczna

Problem: Gra nie uruchamia się, pojawia się komunikat o błędzie pliku d3d9.dll/d3d8.dll

Rozwiązanie:

Błąd ten spowodowany jest brakiem zainstalowanego lub uszkodzonego pakietu sterowników DirectX systemu Windows. W celu rozwiązania tego problemu, należy pobrać i zainstalować aktualne sterowniki DirectX

Problem: Przy próbie drugiego uruchomienia gry, pojawia się na chwilę czarny obraz, a następnie gra wyłącza się. Mam Windows 2000/XP.

Inne objawy: -po kliknięciu na ikonie programu, na chwilę pojawia się okno z napisem Gothic 2: Noc Kruka
– kliknięcie na Uruchom grę na ekranie autorun powoduje automatyczne jej wyłączenie

Problem może być spowodowany niepoprawną konfiugracją gry (po pierwszym uruchomieniu) lub brakiem pełnych praw dostępu do katalogu w którym gra jest zainstalowana (partycja z NTFS).

Rozwiązanie:

Sprawdź czy posiadasz pełne uprawnienia do katalogu z zainstalowaną grą, informację jak zmienić prawa dostępu znajdziesz w tym poradniku
Sprawdź również plik VDFS.CFG znajdujący się w głównym katalogu gry (otwórz plik np. w notatniku). Prawidłowa struktura powinna być zgodna z poniższą. W przypadku kiedy zawartość różni się od podanej, skopiuj ją do swojego pliku (nadpisując dane) i zapisz zmiany.
[VDFS] DATA\*.vdf DATA\*.mod [END]
Jeżeli gra nadal nie uruchamia się poprawnie (za każdym razem) spróbuj wykonać następujące czynności. ***

Problem Przy ponownej (drugiej) próbie uruchomienia gry pojawia się komuniat z błędem: „ACCESS Violation… „. Mam Windows 98.

Inne objawy: po kliknięciu na ikonie programu, nic się nie dzieje (okno z napisem Gothic 2: Noc Kruka nie pojawia się) kliknięcie na Uruchom grę na ekranie autorun powoduje automatyczne jej wyłączenie
Problem może być spowodowany niepoprawną konfiugracją gry (po pierwszym uruchomieniu) i może wystąpić również na Windows XP ( partycja na FAT 32).

Rozwiązanie:

Sprawdź plik VDFS.CFG znajdujący się w głównym katalogu gry (otwórz plik np. w notatniku). Prawidłowa struktura powinna być zgodna z poniższą. W przypadku kiedy zawartość różni się od podanej, skopiuj ją do swojego pliku (nadpisując dane) i zapisz zmiany.
[VDFS] DATA\*.vdf DATA\*.mod [END]

Legenda:

***
– Zainstaluj Gothic 2.
– Uruchom grę (istotne jest rozpoczęcie gry, nie tylko wejście do menu).
– Wyjdź z gry i uruchom komputer ponownie.
– Zainstaluj Gothic 2 Noc Kruka.