Postacie

Gomez – Przywódca Starego Obozu. Całymi dniami przesiaduje w siedzibie magnatów, spoczywając na swoim tronie. Jego strażnikami są Blizna i Arto. Aby przyłączyć się do obozu musisz stanąć przed jago obliczem i udowodnić swoją przydatność.

Kruk – Prawa ręka Gomeza. Jest bezgranicznie wierny i ufny swemu panu. Tylko za jego pośrednictwem możemy stanąć przed Gomezem.

Thorus – Jeden z najważniejszych ludzi Gomeza. Wraz z dwoma strażnikami pilnuje bramy prowadzącej na zamkowy dziedziniec, aby nie panoszyli się tam nieproszeni goście. Kiedy dołączymy do Straży, będzie mógł nas nauczyć walki bronią dwuręczną.

Diego – Jest pierwszą osobą, z jaką spotykamy się w grze. Za wszelką cenę stara się nas przekonać, że przystąpienie do Starego Obozu jest najrozsądniejszym wyborem. Z jego pomocą uda nam się zdobyć jeden z kamieni ogniskujących. Pomoże nam w zwiększeniu siły i zręczności. Wierny przyjaciel i wpływowy człowiek w Starym Obozie.

Lee – Przywódca Najemników z Nowego Obozu. Niegdyś sławny generał w służbie u króla. Został niesłusznie oskarżony o zamordowanie królewskiej małżonki i tylko wiele lat przykładnej służby uratowały go przed śmiercią. Od tamtej pory myśli tylko o zemście.

Lares – On zaś przewodzi Szkodnikom w Nowym Obozie. Prawa ręka Lee. Może nam pomóc w zwiększeniu naszej siły i zręczności. Ma głębokie powiązania z Mordragiem.

Gorn – Wspaniały wojownik i wierny przyjaciel. Pomoże nam w zdobyciu kamienia ogniskującego z ruin klasztoru. Z jego pomocą odbijemy Wolną Kopalnię z rąk ludzi Gomeza.

Y`Berion – Najwyższy spośród Guru w Obozie Bractwa. To on zleca nam odnalezienie pierwszego kamienienia ogniskującego. Po kontakcie ze Śniącym z niewiadomych przyczyn traci przytomność, po czym umiera.

Cor Kalom – Bezczelny Guru prowadzący badania nad wydzieliną pełzaczy, dzięki której ma zostać nawiązany kontakt ze Śniącym. Po nieudanym rytuale przywołania udaje się na poszukiwanie Śniącego.

Cor Angar – Dowódca Straży Świątynnej i jedyny człowiek, który może zaprowadzić spokój w obozie po śmierci Y`Beriona. Może nas nauczyć walki bronią dwuręczną. Najlepszy wojownik w obozie sekty.

Lester – Miły nowicjusz i wierny przyjaciel. Z jego pomocą odzyskamy kamień ogniskujący z Górskiej Fortecy.

Xardas – Jest on trzynastym magiem, którzy stworzyli magiczną barierę. Niegdyś stał wysoko w hierarchii magów ognia. Kiedy dowiedział się, że zniszczenie bariery prowadzi przez magię demonów, przeniósł się do wieży leżącej w samym centrum ziem orków, gdzie w samotności praktykował swoje nauki.

Corristo – Przewodzi Magom Ognia w Starym Obozie. To jemu musisz zanieść list, który otrzymałeś przed zrzuceniem do Koloni. W dalszej części gry magowie ognia zostaną zamordowani przez ludzi Gomeza.

Saturas – On zaś przewodzi Magom Wody w Nowym Obozie. Magowie Wody próbują wydostać się poprzez zdetonowanie wielkiego kopca rudy. To Saturas zleca nam odnalezienie reszty ogniskujących kamieni. Może wprowadzić nas (oczywiście jeśli jesteś magiem) do 5 kręgu magii.

Baal Cadar – Najlepszy czarownik w obozie na bagnie. Aby przyciągnąć jego uwagę musimy użyć zaklęcie snu na jednym z jego uczniów. W tedy zostanie naszym nauczycielem i wstawi się za nami u Cor Caloma. Pomoże nam w zwiększeniu many i sprzeda cenne zaklęcia.

Milten – Jedyny Mag Ognia, któremu udało się przeżyć. Wierny przyjaciel. Z jego pomocą zdobędziemy jeden z kamieni ogniskujących. Pomoże nam w przywróceniu Urizielowi jego dawnej mocy.

Cavalorn – Przede wszystkim wprawny łucznik oraz handlarz. Zamieszkuje starą chatę, którą możemy dostrzec w drodze do Nowego Obozu.